İngilizce ve Almanca’da Başarılı Nesiller

Birden fazla yabancı dil öğrenmenin şart olduğu bugünlere K-10 Koleji olarak yabancı dil eğitimine gereken önemi vermekteyiz. Okulumuz en çok tercih edilen dillerden Almanca ve İngilizce eğitimi üzerine yoğunlaşmaktadır. Dil öğretiminde en temel amacımız, öğrencilerimizin gelecekteki mesleklerine başladıklarında onların diğerlerinden daha önde olmasına fayda sağlamaktır.

Okulumuzun İngilizce öğretimi skil-based (listening-speaking-writing-reading) tabanlı olup öğrencilerimizi bir üst noktaya taşıma konusunda bu işin uzmanı olan kaynaklarıyla bu becerileri desteklenmektedir.

Okulumuz dil eğitiminde dört yeteneğin öğrencilere en iyi aktarımı konusunda bu işin uzmanı öğretmenler ve kaynaklarla çalışmaktadır. Çocuklarımız speaking (konuşma) derslerini native-speker’lar ile öğrenmekte, geliştirmekte ve ilerletmektedir. Derslerimiz tamamen teknolojik ortamlarla desteklenmekte ve öğrencilerimiz dersin içine daha interaktif bir şekilde katmaktayız.

Yabancı Dil Eğitiminde, Cambridge ve Pearson gibi kaynaklar ve onların İngilizce öğretim sistemleriyle koordineli çalışmaktayız. Active learning ile birlikte öğrencilerimiz sürekli online platformda takip edebilmekteyiz. Okulumuzda günlük drama çalışmalarıyla öğrencilerin İngilizce konuşmaya olan yatkınlıkları da desteklemektedir.

K-10 Koleji olarak dil öğretimindeki en büyük gayemiz çocuklar için daha iyi bir gelecektir.

Okulumuzda yabancı dile verilen önem oldukça yüksektir. Almanca ve İngilizceyi öğrencilere en iyi şekilde kavratmak için en iyi yayınları kullanmakta olup öğrencilerle bu konuda birebir ilgilenmekteyiz.

Tek dil ile yetinmeyip Almanca eğitimini de önemsiyoruz. Eğlenerek öğrenip çeşitli etkinliklerle dili pekiştiriyoruz.  Özgün ve özenle seçilmiş kaynaklarımızla güçlü bir ikinci dil etkileşimi sunuyoruz. Ortaokuldan başlayan Almanca eğitimimiz lise hayatı boyunca devam ediyor ve öğrenciler okulumuzdan mezun olduklarında Almanca konusunda yetkin bir konuma geliyorlar.